آموزش ساخت برنامه اندروید با App invertor

آموزش ساخت برنامه اندروید

همزمان با پیشرفت فناوری، انسان‌ها توانسته‌اند از موبایل خود استفاده‌های بیشتری ببرند. آموزش ساخت برنامه اندروید در این میان نقش به سزایی دارد. با بیشتر شدن عملکرد این دستگاه گرایشات به سمت آن بیشتر می‌شود. اگر در گذشته بیشترین مزیت موبایل دوربین آن و ثبت وقایع بود، امروزه جستجو در اینترنت، دسترسی به شبکه‌های اینترنتی، دیدن فیلم، گردش اطلاعات، تحقیق و ویرایش تصاویر از دیگر کاربردهای آن است. علت اصلی پرکاربردتر شدن موبایل‌ها، اپلیکیشن ها هستند و این که می‌توان امکان ساخت اپلیکیشن ها را برای همه فراهم کرد.

آموزش ساخت برنامه اندروید

ساخت اپلیکیشن اندروید نیازی به تجهیزات خاص و پیچیده ندارد. می‌توانید ایده‌های خود و دیگران را توسط آموزش ساخت برنامه اندروید بیاموزید و در موبایل‌های خود پیاده کنید. برای ساخت یک برنامه اندروید و آموزش ساخت برنامه اندروید بهترین راه این است که بصورت عملی تلاش کنیم. تنها مطالعه و تحقیق کافی نیست. آموزش ساخت برنامه اندروید را به صورت عملی فرا بگیرید.

راه‌های آموزش ساخت برنامه اندروید

برای آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید دو راه اصلی پیش روی شما است. یک روش آن این است که از صفر و کدزنی از پایه شروع کنید. برای کدزنی از پایه در این روش نیاز دارید که از زبان برنامه نویسی جاوا استفاده کنید. پس باید با جاوا آشنایی داشته باشید. روش دوم که نیازی به دانستن علم برنامه نویسی ندارد و آن استفاده از ابزارهای آنلاین و آماده‌ای می‌باشد که کمک می‌کند علاقه مندان به کمک آموزش ساخت برنامه اندروید بتوانند ساخت برنامه را شروع کنند.

روش های ساخت برنامه اندروید

علت نیاز به آموزش ساخت برنامه اندروید

در دنیای امروزی که با فناوری و تکنولوژی سروکار داریم و بسیاری از کارهای خود را از طریق تلفن همراه و دنیای اینترنتی انجام می‌دهیم، به آموزش ساخت برنامه اندروید نیاز خواهیم داشت. دلایل نیاز به آموزش ساخت برنامه اندروید به شرح زیر است:

بسیاری از اوقات پیش آمده که نتوانسته‌ایم برنامه مورد نظر خودمان را در گوگل پلی استور یا فروشگاه‌های عرضه برنامه اندرویدی پیدا کنیم. این درست همان زمانی است که می‌توانیم خودمان دست به کار شویم و برنامه مورد نظر را بسازیم.

از جنبه دیگری به این موضوع می‌توان نگاه کرد و آن انجام برنامه نویسی به عنوان یک شغل است. برنامه نویسی با توجه به جایگاهی که دستگاه اندروید در بین مردم دارد می‌تواند شغل پردرآمدی باشد. دستگاه اندروید با برنامه‌های جدید می‌تواند قدرت بیشتری نزد مردم داشته باشد.

گاهی این هدف که از ساخت برنامه اندرویدی درآمد کسب کنیم را می‌توان کنار گذاشت و برنامه را به طور رایگان در اختیار مردم قرار داد. به این موضوع دقت داشته باشید که توسعه لینوکس نیز به صورت رایگان انجام گرفت. اگر کسی حاضرنبود این کار را به صورت رایگان انجام دهد اکنون اندرویدی نیز وجود نداشت. پس گاهی می‌توانیم بدون درنظر گرفتن سایر مسائل نقش مهمی در پیشرفت فناوری داشته باشیم.

روش های ساخت برنامه اندروید

 آموزش ساخت برنامه اندروید توسط App Inventor

App Inventor برای کسانی که با برنامه نویسی آشنایی ندارند ابزار بسیار مناسبی برای ساخت برنامه اندروید می‌باشد. این ابزار توسط دانشگاه MIT عرضه شده است. این ابزار رایگان است و این مزیت را دارد که آموزش ساخت برنامه اندروید با آن بسیار راحت است طوریکه با چند کلیک و در عرض چند دقیقه می‌توانید برنامه اندرویدی بسازید.

می‌توانید ابتدا وارد وب سایت App Inventor شوید و روی گزینه Get Started کلیک کنید. بعد از وارد شدن به صفحه بعدی اولین لینک را فشار دهید و با اتصال به یکی از حساب‌های کاربری گوگل و لاگین کردن، به پرسش نامه دو صفحه‌ای که باز می‌شود پاسخ دهید. این گونه می‌توانید استفاده از این ابزار را شروع کنید. نحوه کار کردن با آن را بعد از اینکه کمی در آن گردش کردید یاد می‌گیرید. با وارد کردن گزینه Button در صفحه نمایش خود می‌توانید در هر مکان که می‌خواهید دکمه قرار دهید. اگر قسمتی در صفحه نمایش اضافه شده است که تصمیم دارید آن را حذف کنید یا نامش را تغییر دهید از گزینه Component استفاده کنید. با دانلود برنامه‌ای که ساخته‌اید می‌توانید آن را روی دستگاه اندروید خود نصب کنید.

روش های ساخت برنامه اندروید

صفحه بیسیک کده در اینستاگرام
مارا در اینستاگرام دنبال کنید
فالو می کنم
کانال تلگرام بیسیک کده
راهی آسانتر برای ارتباط با شما

مطالب مرتبط

نظرات کاربران
  • درخواست شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود. از ارسال پرسش تکراری خودداری نمایید.

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz